نماینده ولی فقیه در کرمانشاه:

اربعین حرکت بین‌المللی اسلامی بی‌نظیر در جهان است

اجتماع عظیم عزاداران حسینی دانشگاه های استان با حضور حضرت آیت اله علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه در مسجد الغدیر واحد کرمانشاه برگزار شد.

حضرت آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه در جمع دانشگاهیان استان گفت:از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه که برای سال سوم بانی اجتماع عزاداران دانشگاهیان استان شده، به خصوص رئیس این دانشگاه و مسئول نهاد رهبری قدر دانی می کنم و معتقدم باید برای جوانان بیش از این سرمایه گذاری کنیم و علاوه بر برنامه ها و دروس علمی  آنان را در این مراسم مذهبی جذب و با ارزش های دین مبین اسلام بیشتر آشنا کنیم.

ایشان در ادامه ضمن بر شمردن خصایص حضرت امام حسین(ع) به این نکته اشاره کرد که:  یکی از مهمترین خصایص سیدالشهدا اربعین است و هیچ پیامبر یا امام و معصومی اربعین را نداشته است و پایه گذار این حرکت ارزشمند نیز حضرت امام زین العابدین(ع) حضرت زینب کبری(س) و جابر ابن انصاری صحابه مخلص رسول گرامی اسلام(ص) بوده اند.

امام جمعه کرمانشاه با بیان ارزش های اربعین حسینی گفت: سید الشهدا آنچه داشت در روز عاشورا در طبق اخلاص گذاشته و به خداوند تقدیم کرد و به راستی دیه و خون بهای ایشان خود خداوند یکتا هستند چرا که با وجود تمامی پیامبران و امامان، حتی پیامبران اولوالعزم خداوند برای امام حسین(ع) حساب ویژه ای باز کرده؛ البته خداوند یکتا برای همه پیامبران و امامان سرمایه گذاری کرده اما این سرمایه گذاری برای سید الشهدا ویژه است.

نماینده ولی فقیه در کرمانشاه تاکید کرد: ما نمی توانیم به راحتی از امام حسین (ع) بگذریم حتی مسیحیان نیز برای ایشان موکب برپا می کنند و در گزارش های خبری نیز شاهد بودیم که با اشاره به کتاب انجیل تاکید می کردند که در کتاب ایشان از سیدالشهدا خبر داده شده است، من معتقدم که اربعین یک حرکت بین المللی عظیم اسلامی در جهان است که نظیر ندارد و تمامی قدرتهای بزرگ دنیا امکان ندارد بتوانند 25 تا 30 میلیون انسان را به هر بهانه ای در مکانی دور هم جمع کنند و این فقط از امام حسین (ع) بر می آید.

حضرت آیت اله علما به اهمیت آموزش جوانان نیز اشاره کرد و گفت: باید در کلاس های درس از حرکت امام حسین(ع) و جایگاه ارزشمند اربعین بگوییم. فرزندان و بچه های ما از بهترین جوانان جهان هستند و ما موظفیم زلال دین و اسلام را به آنها بیاموزیم . مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب 60 تا 70 بار از جوانان نام برده اندو این حکایت از توجه ویژه ایشان به جوانان است؛ چرا که معتقدند جوانان امروز به قدری مستعد هستند که توانایی حرکت دادن جامعه به سوی پیشرفت های روز دنیا را دارند.

وی تاکید کرد: ما نسبت به جوان ها بدهی و مسئولیت داریم که باید آن را ادا کنیم  و باید در خدمت جوانان باشیم و این دانشگاه ها جای خوبی برای رشد دادن جوانان ماست، به نظر من نفت و گاز سرمایه نیست، این جوانها که باید نفت و گاز را در آینده هدایت کنند سرمایه هستند و به همین دلیل مقام معظم رهبری برای جوانها وقت زیاد می گذارند و تاکید دارند برای جوانان باید برنامه هایی متناسب با سن و سال شان تدارک ببینیم.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی جلیلی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه نیز با اشاره به فرا رسیدن دهه آخر صفر و این که دانشگاه آزاد اسلامی برای سومین سال پیاپی میزبان اجتماع عزاداران حسینی دانشگاهیان استان کرمانشاه است، گفت:دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه برای سومین سال است که میزبان همه دانشگاهیان استان کرمانشاه با محوریت عزاداری دهه آخر صفر است؛ اگر تا به حال تجربه حضور در راهپیمایی اربعین را نداشته اید حتما در سالهای آینده اقدام کنید؛ چرا که حس و حال و صحنه های کم نظیری را تجربه خواهید کرد.

گفتنی است این مراسم به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد ودر این مراسم بزرگ معنوی روسا و معاونان دانشگاه های استان کرمانشاه همراه با تعدادی از کارکنان، هیئت علمی و دانشجویان شرکت داشتند ؛ علاوه بر سخنرانی امام جمعه کرمانشاه مداحی حاج یزدان ناصری و عزاداری و سینه زنی حاضران از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

نگارنده : روابط عمومی
تاریخ : ۱۵:۱۸:۵۰ ۱۳۹۸/۷/۲۹


 سازمان مرکزی معاونت سنجش و نظارت
معاونت ورزش
سازمان سما
مرکزفرهنگی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی
مرکزبازرسی و رسیدگی به شکایات
دفتر حقوقی
اداره کل شاهد و ایثارگران
شورای راهبردی زنان فرهیخته
اداره کل امور بین الملل
 پیوند ها
 معاونت آموزشی
 معاونت اداری و مالی
 معاونت پارلمانی
 مرکز هیات امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی
 معاونت برنامه ریزی
 حوزه علوم پزشکی
 معاونت پژوهش و فناور
 معاونت دانشجویی
 معاونت عمرانی
 معاونت فرهنگی
دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی آیت الله رفسنجانی
مجمع تشخیص مصلحت نظام
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
مجلس شورای اسلامی
وزارت علوم،تحقیقات و فناوری
وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی
خبرگزاری آنا
باشگاه خبرنگاری دانشجویی ایران (ایسکانیوز)
روزنامه فرهیختگان
باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان