دکتر ولایتی در مراسم گرامیداشت ایام الله دهه فجر:

دانشگاه ها در سایه جمهوری اسلامی ایران توسعه یافته و از جمله این دستاوردها شکل‌گیری دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مولود انقلاب اسلامی است

تصویر مطلب دانشگاه ها در سایه جمهوری اسلامی ایران توسعه یافته و از جمله این دستاوردها شکل‌گیری دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مولود انقلاب اسلامی است
رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و به همین دلیل انتظار است کارها را با قوت بیشتری پیش ببرد که البته طی دو سال گذشته گام های زیادی برای ایجاد شرایط مطلوب در دانشگاه برداشته شده است.
 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که صبح امروز با شعار «دانشگاه آزاد اسلامی، مولود انقلاب اسلامی» در سالن همایش کتابخانه مرحوم دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، ضمن تبریک ایام میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)‌گرامیداشت ایام الله دهه فجر، با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی در واقع احیای اسلام بود، گفت: تفکرات ضداسلامی سعی داشتند که اسلام را به فراموشی بسپارند، اما اسلام همیشه زنده است و در طول 1400 سال گذشته هرگاه در معرض خطر قرار گرفت، احیا شد و هر روز و هر بار زنده‌تر از گذشته است.

وی با بیان اینکه ایران همواره پرچمدار اسلام و تمدن اسلامی بوده است، گفت: مردم ایران هیچ‌گاه در فداکاری برای اسلام کم نگذاشتند. 42 سال از انقلاب اسلامی می گذرد. در ابتدای پیروزی، بیگانگان و عوامل ضدانقلاب گمان می کردند که عمر انقلاب اسلامی کوتاه است، اما همه آنها رفتنی شدند و انقلاب اسلامی مانده است. دیدیم که ایران اسلامی ماندگار شد.

رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: ایران 200 سال تحت سلطه و فشار اجانب بود. یکی از مهمترین کارهایی که انقلاب اسلامی انجام داد، این بود که ایران را نجات داد و آزاد کرد و اکنون می بینیم که آمریکا و اروپا در مواجهه با آن عاجز هستند و ان‌شاءالله انقلاب اسلامی پیروز است، چرا که انقلاب اسلامی متعلق به مردم است و مردم ایران، انقلابی هستند. به این دلیل که مردم ایران، مردمی با فرهنگ، متدین و پشتیبان انقلاب هستند، این انقلاب پیروز خواهد ماند.

دکتر ولایتی پیشرفت علمی را یکی از برکات انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: در سایه جمهوری اسلامی ایران، دانشگاه ها توسعه یافته و جمعیت دانشجویی رشد داشته است و از جمله این دستاوردها شکل‌گیری دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مولود انقلاب اسلامی است و زحمات زیادی برای آن کشیده شده است و البته در زمینه کیفیت، کارهای زیادی باید انجام داد و با تلاش دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و همکاران ایشان این فعالیت ها با جدیت دنبال می گردد.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید هم علم داشته باشد و هم فرهنگ و باید برای فرهنگ هم به اندازه علم ارزش قائل شد، چرا که علم مطلق و بدون فرهنگ، آسیب‌رسان است. علم باید توسط فرهنگ مهار شود و جهت‌گیری و جهت‌یابی داشته باشد.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین مدارس سما باید در تعلیم و تربیت نمونه باشند و تربیت در آن مقدم باشد و عنوان اسلامی هم باید بامسما باشد و از سوی دیگر هم انتظار می رود با حضور دکتر خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر و بقیه بخش ها این دانشگاه پیشتاز حوزه علوم انسانی هم باشد و در اتحاد با حوزه علمیه، علوم انسانی را پیشرفت دهد. امروز علوم انسانی اسلامی حرف های زیادی برای گفتن دارد و در غرب هرجا مکاتب مختلف غیرالهی، علوم انسانی را از حوزه الهی خارج کردند، به بن‌بست رسیدند و تجربه تلخی برای آنها شد. باید از این تجربه استفاده کرد و اسلام را در مرکز ارزش های بزرگ فرهنگی قرار داد.

دکتر ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: برخی می گویند هیأت امنا موضوعی را تصویب می کند، اما اجرا نمی‌شود؛ به هیچ وجه این گونه نیست و هر آنچه متناسب با امکانات دانشگاه تصویب می شود به اجرا در می آید. دانشگاه آزاد اسلامی دولتی نیست و باید هزینه های خود را تأمین کند و روی پای خود بایستد.

وی به اقدامات اخیر تیم مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و افزود: مصوبات خوبی در جلسه اخیر هیأت امنای دانشگاه در جهت افزایش حقوق و مزایا تصویب شد که حتماً اجرایی می شود . اساتید و معلمان باید زندگی آبرومندانه‌ای داشته باشند و ان‌شاءالله باز هم در این زمینه مصوباتی خواهیم داشت. اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی یقین بدانند که همت مسئولان این است که دانشگاه آزاد اسلامی به سمت پیشرفت و تعالی حرکت کند و فعالیت هایی که در حوزه علم و فرهنگ صورت گرفته، تداوم یابد تا دانشگاه به لحاظ فرهنگی، اخلاقی و اعتقادی آبرومند باشد.

انتهای پیام/

 

نگارنده : روابط عمومی
تاریخ : ۸:۰:۴۴ ۱۳۹۹/۱۱/۱۹


 سازمان مرکزی معاونت سنجش و نظارت
معاونت ورزش
سازمان سما
مرکزفرهنگی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی
مرکزبازرسی و رسیدگی به شکایات
دفتر حقوقی
اداره کل شاهد و ایثارگران
شورای راهبردی زنان فرهیخته
اداره کل امور بین الملل
 پیوند ها
 معاونت آموزشی
 معاونت اداری و مالی
 معاونت پارلمانی
 مرکز هیات امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی
 معاونت برنامه ریزی
 حوزه علوم پزشکی
 معاونت پژوهش و فناور
 معاونت دانشجویی
 معاونت عمرانی
 معاونت فرهنگی
دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی آیت الله رفسنجانی
مجمع تشخیص مصلحت نظام
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
مجلس شورای اسلامی
وزارت علوم،تحقیقات و فناوری
وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی
خبرگزاری آنا
باشگاه خبرنگاری دانشجویی ایران (ایسکانیوز)
روزنامه فرهیختگان
باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان